Change cookie preferencesOne of the world's leading companies
in process and conveyor belting...

Back to Splash Page

Viac ako 65 rokov skúseností v našom obore

V roku 1950 Holanďan Thomas Ammeraal vynašiel nekonečný tkaný dopravný pás. V roku 1964 bola založená prvá pobočka mimo územia Holandska, v Nemecku. Čoskoro nasledovalo založenie ďalších pobočiek a spoločností v mnohých ďalších krajinách.

 

Spoločnosť Ammeraal začala ako rodinná firma a v roku 1990 sa stala časťou holandskej verejnej obchodnej spoločnosti Gamma Holding. V rovnakom období sa nemecká spoločnosť Verseidag AG rozhodla rozšíriť svoju činnosť aj na výrobu pásov a vytvorila novú pobočku – Verseidag Beltech.

 

V roku 2000 Gamma Holding nadobudla Verseidag AG a v roku 2001 spojila obe spoločnosti zaoberajúce sa výrobou dopravných pásov do jednej organizácie: Ammeraal Beltech. Hoci sme relatívne mladá spoločnosť, niektoré naše pobočky majú oveľa dlhšiu históriu. Naša prevádzka v Keighley vo Veľkej Británii začala fungovať ako spoločnosť Foulds už v roku 1837. Naša prevádzka vo Švajčiarsku bola založená v roku 1964 pod názvom Leder. Niektoré z našich amerických pobočiek boli založené v roku 1913 rodinou Burellových.

 

V januári 2008 boli nadobudnuté reťazce dánskej spoločnosti uni-chains. Toto nadobudnutie je dôležitý strategický krok na posilnenie pozície spoločnosti Ammeraal Beltech na veľmi dynamicky sa rozvíjajúcom trhu modulárnych pásov.
 

V roku 2012, Green Belting Industries, PTFE Group Company, boli zlúčené s Ammeraal Beltech.


V roku 2015, získala súkromná investičná spoločnosť Advent International firmu Ammeraal Beltech.


LATEST NEWS

** Jedna z vedúcich svetových spoločností vo výrobe procesných a dopravných pásov **